fav.svg
Dom Wczasowy

BRIDO

Grunwaldzka 41
57-256 Bardo
Miasto Cudów

Bardo

BARDO - to tylko jedna z wielu nazw miejscowości na mapie Polski, nic nie znacząca dla tych, którzy jeszcze nie odwiedzili tego miasta. Każdy, kto choć raz był w Bardzie, zwanym od średniowiecza "bramą do Polski", powraca do tej "perły Sudetów" zanurzonej w przyrodzie Gór Bardzkich i niepowtarzalnym przełomie Nysy Kłodzkiej.

Bardo - gród założony ok. 1006 roku przez króla Bolesława Chrobrego, wyniesiony do rangi miasta od 1300 roku przyciąga zarówno pielgrzymów, miłośników architektury sakralnej, ludzi ceniących odpoczynek w otoczeniu przyrody a także zwolenników mocnych wrażeń.

Średniowieczny układ ulic z kamiennym mostem z XVI wieku, piękno barokowej Bazyliki Nawiedzenia N.M.P. i obecność w jej wnętrzu cudownej figury Matki Bożej Bardzkiej z XIII w. słynącej licznymi uzdrowieniami sprawiły, że Bardo nazywane jest "Miastem Cudów".

Dominujące nad miastem Góry Bardzkie to idealne miejsce na wędrówki dla osób pragnących spędzić czas z dala od cywilizacji w otoczeniu fauny i flory Sudetów. Malownicza Dolina Srebrnika, ruiny zamku z XIV wieku, źródełko z cudowną wodą i punkt widokowy z panoramą Ziemi Kłodzkiej, to elementy wędrówki na szczyt Góry Bardzkiej zwanej również Kalwarią (583 m n.p.m.) zwieńczony Górską kaplicą z XVII w. Zespół Kaplic Różańcowych, ruchoma szopka i Muzeum Sztuki Sakralnej są uzupełnieniem miejsc godnych odwiedzenia.

Dużą atrakcją Barda są organizowane spływy pontonowe przełomem Nysy Kłodzkiej. Wszystkich chętnych pragnących odwiedzić Bardo zapraszają właściciele Domu Wczasowego "BRIDO", zapewniając pobyt w bardzo dobrych warunkach, z domową kuchnią a przede wszystkim z przyjazną atmosferą. Na państwa życzenie organizują ogniska, wieczorki taneczne oraz wiele ciekawych wycieczek po Ziemi Kłodzkiej i do Czech.

Serdecznie zapraszamy!

Spływy Pontonowe Rafting Bardo
Spływy pontonwe

RaftingBardo.pl

Rafting to obowiązkowy punkt na mapie turystów szukających wrażeń, z dala od cywilizacyjnego zgiełku. Rafting Przełomem Bardzkim ze względu na lokalizację jest szczególnie atrakcyjny. Bardo leży na przełomie gór sudeckich i stanowi swoistą północną bramę kotliny kłodzkiej.

Dla rodziny

Pontony

Kajaki
fav.svg
Sprawdź

Jak dojechać?

Kontakt

Adres

Grunwaldzka 41
57-256 Bardo

Odwiedź Nas

Pogoda

PFR