Miasto Cudów

Bardo

BARDO - to tylko jedna z wielu nazw miejscowości na mapie Polski, nic nie znacząca dla tych, którzy jeszcze nie odwiedzili tego miasta. Każdy, kto choć raz był w Bardzie, zwanym od średniowiecza "bramą do Polski", powraca do tej "perły Sudetów" zanurzonej w przyrodzie Gór Bardzkich i niepowtarzalnym przełomie Nysy Kłodzkiej.

Bardo - gród założony ok. 1006 roku przez króla Bolesława Chrobrego, wyniesiony do rangi miasta od 1300 roku przyciąga zarówno pielgrzymów, miłośników architektury sakralnej, ludzi ceniących odpoczynek w otoczeniu przyrody a także zwolenników mocnych wrażeń.

Średniowieczny układ ulic z kamiennym mostem z XVI wieku, piękno barokowej Bazyliki Nawiedzenia N.M.P. i obecność w jej wnętrzu cudownej figury Matki Bożej Bardzkiej z XIII w. słynącej licznymi uzdrowieniami sprawiły, że Bardo nazywane jest "Miastem Cudów".

Dominujące nad miastem Góry Bardzkie to idealne miejsce na wędrówki dla osób pragnących spędzić czas z dala od cywilizacji w otoczeniu fauny i flory Sudetów. Malownicza Dolina Srebrnika, ruiny zamku z XIV wieku, źródełko z cudowną wodą i punkt widokowy z panoramą Ziemi Kłodzkiej, to elementy wędrówki na szczyt Góry Bardzkiej zwanej również Kalwarią (583 m n.p.m.) zwieńczony Górską kaplicą z XVII w. Zespół Kaplic Różańcowych, ruchoma szopka i Muzeum Sztuki Sakralnej są uzupełnieniem miejsc godnych odwiedzenia.

Dużą atrakcją Barda są organizowane spływy pontonowe przełomem Nysy Kłodzkiej. Wszystkich chętnych pragnących odwiedzić Bardo zapraszają właściciele Domu Wczasowego "BRIDO", zapewniając pobyt w bardzo dobrych warunkach, z domową kuchnią a przede wszystkim z przyjazną atmosferą. Na państwa życzenie organizują ogniska, wieczorki taneczne oraz wiele ciekawych wycieczek po Ziemi Kłodzkiej i do Czech.

Serdecznie zapraszamy!

Spływy Pontonowe Rafting Bardo
Spływy pontonowe

RaftingBardo.pl

Rafting to obowiązkowy punkt na mapie turystów szukających wrażeń, z dala od cywilizacyjnego zgiełku. Rafting Przełomem Bardzkim ze względu na lokalizację jest szczególnie atrakcyjny. Bardo leży na przełomie gór sudeckich i stanowi swoistą północną bramę kotliny kłodzkiej.

Dla rodziny

Pontony

Kajaki
Noclegi Bardo
Atrakcje


Turystyczne

Lista polecanych atrakcji turystycznych okolicy Barda

Zamki

Sztolnie

Góry
fav.svg
Sprawdź

Jak dojechać?

Adres

Grunwaldzka 41
57-256 Bardo

Odwiedź Nas

Pogoda

PFR